Krok 1

Poszukaj podstawowych błędów ortograficznych lub gramatycznych, a także „amatorskich” stron internetowych. Wiele fałszywych witryn i wiadomości phishingowych również zwraca się do Ciebie jako “Subskrybent”, właściciela konta lub podobnego określenia, a prawie nigdy nie używa twojego imienia.

Krok 2

Bądź podejrzliwy, jeśli otrzymasz wiadomość e-mail rzekomo od PayPal z prośbą o weryfikację konta lub podanie danych osobowych — PayPal tego nie robi. I nie używaj łącza do witryny PayPal, które może znajdować się w wiadomości e-mail. Aby sprawdzić swoje konto, zawsze wpisuj adres URL w pasku adresu.


Krok 3 (numer 2)

Sprawdź, czy adres PayPal w Twojej przeglądarce jest rzeczywistym adresem PayPal. Bezpośrednio po „paypal.com” powinien znajdować się odwrotny ukośnik „/”. Prawdziwa witryna PayPal powinna brzmieć: www.paypal.com/. Przykładem fałszywej witryny może być www.paypal@accounts.com.


Krok 4 (numer 1)

Poszukaj małego symbolu kłódki na pasku przeglądarki. Jeśli korzystasz z prawdziwej witryny PayPal, jest to witryna bezpieczna, co oznacza, że ​​Twoje transakcje i hasła są chronione.


Krok 5

Nie klikaj żadnych łączy ani nie otwieraj załączników z wyskakujących okienek lub reklam w wiadomościach e-mail. To czerwona flaga; PayPal nigdy ich nie używa.