Polska Grupa Improwizacyjna w Dublinie powstała 23 sierpnia 2017 roku w, jak sama nazwa wskazuje, Dublinie (stolicy Republiki Irlandii). Powstała z pomysłu Rolanda Czaczyka, zainspirowanego warsztatami “aktorskimi” prowadzonymi, w Polsce, przez Matyldę Damięcką, jedną z aktorek Klubu Komediowego z Warszawy.
Na pierwsze spotkanie przyszła jedna (sic!) osoba. Z każdym kolejnym spotkaniem było co raz więcej osób. Do dnia, w którym piszę te słowa (18/10/2018), nasze spotkania zostały odwiedzone przez ponad 40 osób. Niektórzy byli tylko raz, niektórzy są do dzisiaj.

Po kilku miesiącach cotygodniowych spotkań, wykreowała się grupa najbardziej zaangażowanych osób, które stworzyły mniejszą grupę… tę od zadań specjalnych.

 

Aktualny skład grupy

 

Anielka Nowak

Rafał Wiśniewski

Roland Czaczyk

            

 

Co robimy?

Improwizujemy! Czyli robimy coś bez przygotowania. Tak mówi słownik języka polskiego. Występujemy prezentując szereg krótkich form / gier improwizacyjnych. O temacie decyduje publiczność. Wbrew pozorom nie musi to być śmieszne. Bardzo często “śmieszność” wynika z tego, że na wymyślenie kwestii, dialogu mamy mniej niż sekundę.
Nasze występy nigdy się drugi raz nie powtórzą.

Serdecznie zapraszamy na nasze występy. Nie mamy ich na razie za dużo, jednak zapraszamy do śledzenia sekcji Kalendarz.