Co wtorek lub bardzo rzadko w środę, w sali pod kościołem St Saviour’s Priory (https://goo.gl/maps/CVR8rvW29QS2), odbywają się nasze spotkania. Spotkania te są otwarte dla wszystkich chętnych. Co tydzień pokazujemy jak wygląda improwizowanie grając w szereg gier impro oraz bawiąc się dłuższymi formami improwizacyjnymi. Pokazujemy na czym polega współpraca w grupie, tworzenie czegoś razem, szacunku dla partnera, który tak jak my chce coś zbudować. Uświadamiamy czasem, że umiejętność improwizacji może przydać się nam w życiu codziennym. Co tydzień zajęcia wyglądają inaczej, jednak mają swoją zasadniczą strukturę w postaci ROZGRZEWKA – CZĘŚĆ GŁÓWNA – ZAKOŃCZENIE.

ROZGRZEWKA trwa ok. 10-20 minut. Wykonujemy wtedy ćwiczenia ruchowe, jednak nie są to ćwiczenia, w których trzeba się wykazywać super kondycją czy gibkością. Bardziej polega to na rozruszaniu mięśni, ich rozgrzaniu. Większą część czasu rozgrzewki poświęcamy jednak na rozgrzanie naszych mózgów, naszej percepcji, naszych zmysłów. Wspólnie liczymy, poruszamy się, rymujemy, kojarzymy i wiele innych …

Najczęściej podczas rozgrzewki robimy:

CZĘŚĆ GŁÓWNA trwa ok. 1,5 – 2 h. W tym czasie tworzymy aktorów i publiczność. Każdy z nas jest publicznością w gotowości, żeby zostać aktorem i wyskoczyć na scenę. Wiem, że niektóre osoby to czytające już są przerażone, jednak po przyjściu do nas na spotkanie, okazuje się, że wszystko odbywa się bardzo naturalnie. 

Najczęściej gramy w:

 

Na spotkaniach nie ma obserwatorów. Każdy kto przychodzi na spotkanie musi uczestniczyć w zajęciach.